Čistenie ozónom

Ozón O3 je vysoko oxidačná trojatómová forma kyslíku. Tieto vlastnosti sa v priemysle využívajú na dezinfekciu a sterilizáciu vody, zdravotníckych prístrojov a zariadení a najnovšie aj oblečenia. 

Zariadenie Ozon Maker bude dlhodobo šetriť vašu peňaženku a zdravie. Spočítajte si, že len dezinfekcia klimatizácie auta stojí bežne aj 20€ a strácate čas aj palivo cestou do servisu. Ale Ozon Maker môžete využiť aj v domácnosti a už nemusíte kupovať drahé chemické prípravky. Zbaví Vás aj všetkých nepríjemných zápachov.

Choroplodné zárodky

Chroboplodné baktérie a zárodkyV postredí okolo vás sa bežne nachádzajú baktérie, plesne a vírusy. Ak ich koncntrácia prekročí určité hranice, dochádza k negatívnym vplyvom na zdravie a vznik ochorení. Tie pôsobia na imunitu a prejavujú sa ako kožné ochorenia - akné, vredy, či dýchacie ochorenia, ktoré môžu viesť až k vzniku astmy, alebo nachladnutia a bolenia hlavy. Hlavne deti vystavované týmto nebezpečenstvám môžu utrpieť aniesť dlhodobé následky. Choroboplodné zárodky nie sú viditeľné voľným okom a môžu sa nchádzať aj v zdanlivo čistom prostredí. Častým prejavom prítomnosti je aj zápach z klimatizácie, ktorý určite poznáte z auta alebo klimatizovaných miestností. Práve z týchto dôvodov je potrebné vykonávať dezinfekciu aspoň raz ročne a ideálne každý mesiac.

Prečo je ozón lepší ako chlór alebo spreje?

Bežne dostupné prípravky obsahujúce chlór treba nanášat vo forme gelu alebo tekutiny na miesta, ktoré chcete vyčistiť. Chlór sa potom uvoľnuje a prebieha dezinfekcia. Dezinfekčné spreje majú obmedzené pôsobenie na plochu aplikácie. Avšak táto forma dezinfekcie je málo učinná. Chlór v plynnej forme alebo aerosoly majú menšie čistiace účinky ako ozón a ich plynné formy dú málo koncentrované. Okrem toho je chlór karcinogénny, čo znamená, že spôsobuje vznik rakoviny. Naproti tomu je ozón silné oxidačné činidlo, jeho molekuly sú male a vysoko učinné a dostane sa všade. Aj preto sa používa v zdravotníctve. Pri styku ozónu s celou škálou biologických materiálov vlastne vznikajú peroxidy a aminokyseliny, ktoré pôsobia negatívne na bunkové membrány. Po čistení vznikne sterilné prostredie a ozón sa rozloží na kyslík.

Mimochodom, teplokrvné živočíchy používajú túto chemickú látku produkovanú v bielych krvinkách v boji proti choroboplodným zárodkom.

So zariadením máme už viac ako ročné skúsenosti, ktoré sú veľmi pozitívne. Budete prekvapení aký dobrý vzduch môžete mať po dezinkfecii v aute alebo izbe.

Využitie Ozon Makeru

Ozon maker má kompaktné rozmery s rozmermi ako papier A4 a výškou do 10 cm. Preto sa dá použiť všade, kde je to potrebné. Ozón sa za chvíľu rozkladá na kyslík, takže jeho použitie je maximálne bezpečné bez vedľajších zdravotných následkov.

Čo môžete dezinfikovať

  • Interér vozidla a klimatizáciu v aute - vhodné pre vlastné použitie aj autoservisy
  • Domácnosti: kúpelne, toalety, šaty alebo oblečenie a celé miestnosti
  • Potraviny - zdravotne nezávadné ošetrenie potravín proti plesniam a kvasinkám
  • Pitná voda - ponoreným hadičky do nádoby alebo zdroja vody
  • Voda v bazénoch - podobne ako v prípade dezinfekcie pitnej vody len ponoríte hadičku s vývodom produkcie ozónu do vody
  • V medicíne sterilizovať nástroje

Ozon Maker Magneti Marelli

AkciaDoprava zadarmo
Ozon Maker Magneti Marelli
358,10 € s DPH
298,42 € bez DPH
ks
Na sklade 1 ks

Generátor ozónu S23F

AkciaDoprava zadarmo
Generátor ozónu S23F
215,00 € s DPH
179,17 € bez DPH
ks
451,20 € s DPH
376,00 € bez DPH
ks
x

Novinky emailom

Vložte Vašu e-mail adresu a dostávajte novinky.
x

Strážiť dostupnosťZadajte e-mail a my vás upozorníme, keď bude tento produkt opäť dostupný.
Vyplňte e-mail
O D O S L A N É