STÁLE POSIELAME OBJEDNÁVKY: Vážený zákazníci, ďakujeme za Vašu dôveru. Objednávky treba realizovať do 15:00 aby sme vedeli zabezpečiť odoslanie nasledujúci deň. Robíme všetko preto, aby sme Vám tovar doručili hneď. Infolinka funguje od 8:00 - 12:00 a od 13:15 - 17:00. COMCO, s.r.o.

Údržba klimatizácie v aute

Zachovať klimatizáciu dlhšie funkčnú a čistú nie je náročné. Stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel a pocíti to pozitívne Vaša peňaženka a hlavne zdravie.

  • Prečistite systém klimatizácie pravidelne, najmenej 2 krát ročne, predchádzajte zaneseniu baktériami a plesňami vhodnými prípravkami ako sú spreje na čistenie klimatizácie alebo generátory ozónu, ktoré obnovia výduchy klimatizácie a interiér tak, aby sa zabránilo množeniu škodlivých mikroorganizmov.
  • Zapnite klimatizáciu aspoň raz týždenne, a to aj v zime. V zime totiž klimatizácia vysušuje vzduch, čím zbavíte okná problémového zaparenia.
  • Systematicky nechajte kontrolovať účinnosť a tesnosť klimatizačného systému - postupujte podľa pokynov v návode k vozidlu. Pri návšteve servisu by Vám mali skontrolovať klimatizáciu a prípadne doplniť chladivo, ktoré postupne vyprcháva. Dobre udržiavaná klimatizácia znamená aj nižšiu spotrebu vozidla, pretože účinnejšie chladí.
  • Po jazde so zapnutou klimatizáciou ju 2-3 minúty pred ukončením jazdy vypnite aby sa zbavila vlhkosti, čo vedie k menšj náchylnosti na vznik zápachu (baktérie majú rady vlhké a prostredie).
x

Novinky emailom

Vložte Vašu e-mail adresu a dostávajte novinky.
x

Strážiť dostupnosťZadajte e-mail a my vás upozorníme, keď bude tento produkt opäť dostupný.
Vyplňte e-mail
O D O S L A N É